Joomla 3.1 Template by iPage Coupon

Kaip uždirbti iš fotografijų

Apie tai, kaip hobis gali atnešti finansinę naudą.

Fotografija.

Mėgstate fotografuoti? Turite didelę nuotraukų kolekciją? Ar žinote, kad Jūsų nuotraukos gali turėti ir piniginę vertę?

Taip, Jūsų nuotraukos gali uždirbti Jums pinigų. Šiame interneto amžiuje, fotografijų svetainių pagalba, galima uždirbti lengviau nei bet kada.

Šiame straipsnyje pasidalinsiu patirtimi, kur ir kaip galima uždirbti pinigų parduodant nuotraukas, na ir viliuosi, kad mano patarimai padės Jums gauti finansinės naudos.

Fotolia Fotografijų svetainės (mickrostock photo sites) tai kompanijos, kurios atstovauja fotografus ir parduoda jų darbų vartojimo teises grafikos dizaineriams, laikraščiams, žurnalams, internetinių svetainių kūrėjams ir visiems kitiems, kurie nori įsigyti reikiamas nuotraukas. Tokios kompanijos parduoda nuotraukas už mažą kainą, apytiksliai vieną dolerį. Sistema yra gana paprasta- fotografai gali patalpinti norimą parduoti nuotrauką svetainėje, o pirkėjas naršydamas gali nesudėtingai rasti, tai ko jam reikia, ir abi pusės lieka patenkintos. Taigi jei keliaudami ar leisdami laisvalaikį mėgstate fotografuoti, o gal šiaip turite fotografo gyslelę ir pleškinate savo fotoaparatu, viską, kas tik Jums įdomu, galite parodyti savo darbus pasauliui ir užsidirbti papildomų pinigų.

Kaip atrinkti fotografijas pardavimui?

Atrinkdami fotografijas pardavimui atkreipkite dėmesį į tam tikrus aspektus: kur yra jos vertė - iliustracijoje ar koncepcijoje arba idėjoje, už kurią pirkėjas mokės. Pavyzdžiui, fotografija, kurioje kostiumą vilkintis verslininkas kopia į kalną, bus perkama labiau nei iš arti nufotografuota musė ar medžio lapas. Taigi šioje vietoje fotografijos kokybė visiškai neturi reikšmės. Foto svetainės ir Jų klientai ieško aiškių idėjų, kurias jie galėtų panaudoti. Tiesa, gražūs gamtos vaizdai visgi yra populiarūs. Žmonės ieško įvairiausios tematikos nuotraukų, tik vienos yra perkamos labiau, kitos mažiau. Beje, žinau rimtų kompanijų ir Lietuvoje, kurios gamina įvairaus formato paveikslus ir parduoda dideliems pasauliniams prekybos tinklams, o nuotraukų ieško tose pačiose foto svetainėse bei yra pasirengusios sumokėti  kelis šimtus , ar net tūkstantį eurų už autorines teise, leidžiančias perpardauoti fotografiją naujame gaminyje.

Fotografijos paruošimas talpinimui.

Prieš patalpinant Jūsų nuotraukas foto svetainėje, turite užtikrinti, kad jos atitinka keliamus minimalius reikalavimus, paprastai jie būna vienodi visose svetainėse:

  • Talpinamos nuotraukos turi būti JPEG formato.
  • Daugelis svetainių reikalauja, kad nuotraukos būtų originalios rezoliucijos, taigi nekeiskite nuotraukos dydžio.
  • Žmonės, kurie tvirtina Jūsų patalpintas nuotraukas ( kai nuotraukos yra patalpinamos, jos yra patikrinamos atitinkamų darbuotojų, kurie jas arba priima, arba atmeta, nurodydami atmetimo priežastį) priekabiai tikrina nuotraukos ryškumą ir granuliaciją. Taigi jei jūs fotografavote neryškioje šviesoje ar patalpoje išdidinkite nuotrauką 100 %, kad pamatytumėte jos trūkumus. Jei abejojate dėl ryškumo, galite panaudoti Neat Image ir pašalinti trūkumus.
  • Nuotraukoje neturėtų būti nuosavybės teisių bei prekybinių ženklų (butelių etikečių, marškinėlių su įvairiais logotipais ir brand'ų vardais ir kt.).

Kaip parinkti raktažodžius?

Jeigu savo fotografijai apibūdinti neparinksite gerų raktažodžių, pirkėjai sunkiai ras Jūsų eksponuojamą nuotrauką, nes Jūs konkuruosite su milijonu kitų fotografijų (daugelis svetainių jau turi daugiau nei 6 mln. nuotraukų bei keliasdešimt tūkstančių užsiregistravusių fotografų).

Nepatingėkite padirbėti ir surasti kuo daugiau raktažodžių. Jeigu turite gerą nuotrauką, kurią klientai galėtų panaudoti, geri raktažodžiai maksimaliai pakels jos reitingą ir padidins atsisiuntimų skaičių. Kaip sugalvoti raktažodžius? Geriausias būdas yra paieškoti panašaus tipo kitų autorių fotografijų foto svetainėse, pažiūrėti jų raktažodžius( prie nuotraukos yra skiltis keywords) ir pasisemti idėjų, arba galite paieškoti sinonimų.

Užmokestis

Jei surinkote minimalią išmokamą sumą, galite gauti apmokėjimą čekiu arba persivesti į savo PayPal sąskaitą. Paprastai minimali išmoka būna 50$-100$.

Rekomenduojamos svetainės.

Internete yra daug foto svetainių, vienos geresnės, kitos prastesnės. Patariu naudoti kelias svetaines paraleliai. Rekomenduotinos ir didžiausios svetainės, turinčios daugiausiai lankytojų:

Fotolia- puiki, greitai auganti foto svetainė, nauja ryški žvaigždė foto svtainių padangėje. Jie moka 50% komisinių fotografui ir leidžia nustatyti kainą patiems. Jie vieni greičiausiai patvirtinančių patalpintas fotografijas ( 24 val.). Minimali išmoka 50$/Eur ( priklauso nuo to, kokia valiuta prisiregistravote).

Bigstockphoto- Dar viena gera foto svetainė. Moka 50c-1$ už pirkėjo atsisiųstą nuotrauką. Nuotraukos patvirtinamas per 3 dienas. Minimali išmoka 30$.

Shuter Stock – rinkos lyderis. Shutterstock verslo modelis leidžia klientui susimokėjus abonentinį mokestį, abonentinio laikotarpio metu parsisiųsti 25 nuotraukas per dieną. Šis modelis ženkliai padidina parduodamų nuotraukų skaičių. Fotografai uždirba 25c už nuotrauką ir papildomai 5 c, jei pirkėjas prašo įrašyti nuotrauką į kompaktinį diską ir jam atsiųsti.

Istockphoto – dar viena didelė foto svetainė. Jie moka 20%-40% už nuotrauką, o nuotraukas parduoda 1-12$, taigi, uždarbio galimybės neblogos.

Forografuokite  ir uždirbkite daugiau.