Joomla 3.1 Template by iPage Coupon

10 įdomiausių faktų apie .lt domenus

Naršyklės adreso lange įvesdami lietuviško tinklalapio vardą dažnai net nesusimąstome, kokių įdomybių galime rasti Lietuvos domenų rinkoje. Hostingo paslaugų bendrovė „Serveriai.lt“ pristato 10 įdomiausių faktų apie .lt domenus.

1. Iš viso yra užregistruota daugiau kaip 80 tūkst. .lt domenų – maždaug 40 lietuvių tenka vienas .lt domenas.

2. Nors pasaulyje nebeliko net keturženklių .com domenų, Lietuvoje vis dar galima rasti laisvą triženklį domeną – jų užregistruota tik 4340 iš galimų 46656) arba netgi dviženklį (užregistruota apie 1020 iš įmanomų 1296).

3. Ilgiausias .lt domenas, kurį įmanoma užregistruoti, gali būti sudarytas iš 63 simbolių. Kol kas tokio ilgio domeno niekas nėra užregistravęs, tačiau jei pagalvojote apie ilgiausią lietuvišką žodį – 32 simbolių „nebeprisikiškiakopūsteliaudavome“ – susigriebėte truputį per vėlai, šis žodis jau yra užregistruotas kaip domenas.

 

4. Populiariausias Lietuvoje domeno ilgis – 7 simboliai (~10550 užregistruotų domenų, ~12 proc.). Nuo senų laikų daugelyje kultūrų septynetas laikomas magišku skaičiumi, ir atrodo, kad ir dabartinius domenų registruotojus Lietuvoje jis veikia. Analizuojant .com domenus, rezultatai gerokai skiriasi – čia populiariausi yra 11 simbolių domenai.

5. Žinant, kad populiariausia raidė, kuria prasideda .lt domenas, yra „s“ (~10 proc. visų .lt domenų), septyni.lt labiausiai atitiktų statistinį lietuvišką domeną. Antra pagal populiarumą „startinė“ raidė – „a“ (8,6 proc. domenų), todėl astuoni.lt būtų antras geriausiai statistiką atitinkantis domenas.

6. Esant lyderiams, atsiranda ir autsaideriai – rečiausiai .lt domenai pradedami „q“ (0,2 proc. visų domenų) ir „y“ (0,3 proc.) raidėmis. Žinoma, tokie skaičiai neturėtų stebinti, kadangi lietuvių kalboje žodžių, prasidedančių raide „Y“, yra tik apie pusantro šimto, o raidės „Q“ nenaudojame.

7. Šiek tiek dažniau už nepopuliariąsias „q“ ir „y“ pasitaiko skaičiai – jais prasideda 850 lietuviškų domenų, o tai sudaro ~1 proc. visų užregistruotųjų.

8. Nors iš pažiūros .lt domenas nėra toks vizualiai patrauklus, kaip Mikronezijos (.fm), Tuvalu (.tv) ar Juodkalnijos (.me), tačiau užsieniečius jis vis tiek domina. Užsienio šalių piliečiai yra užregistravę vidutiniškai kas devintą .lt domeną (~12 proc.). O gal ši statistika rodo aukštą Lietuvos išeivių kompiuterinį raštingumą?

9. Pasak „Serveriai.lt“ specialistų, interneto domenų verslas Lietuvoje dar tik formuojasi, tačiau yra ir pirmųjų nemažų sandorių: neoficialiais duomenimis, brangiausiai Lietuvoje parduotas domenas kainavo apie 10 tūkst. eurų. (beveik 35 tūkst. litų). Kita vertus, net ir jam yra dar tolokai iki pasaulio rekordo – 2008 metais domenas „Fund.com“ buvo parduotas už beveik 10 mln. JAV dolerių (apie 23 mln. litų).

10. Už kainą, kurią mokėdavome prieš penkerius metus už domeną, dabar galėtume įsigyti 8 .lt domenus, o nepaisydami infliacijos ir recesijos, domenai ir toliau pinga.

Šaltiniai: „Serveriai.lt" duomenų bazė ir DomReg.lt statistika.

Šaltinis www.lrytas.lt.