Joomla 3.1 Template by iPage Coupon

Internetinės svetainės kūrimo žingsniai pradedantiesiems

 Norite sukurti internetinę svetainę, tačiau nežinote, nuo ko pradėti. Pradedantiesiems yra labai sunku susirinkti visą reikalingą informaciją, iš skirtingų vietų, taip pat atsirinkti, kuri informacija yra naudinga, arba kurią reikia skaityti pirmiau, o kurią vėliau. Tai tas pat, jeigu turėtumėte storą enciklopediją ir nežinotumėte, nuo kurios vietos ją pradėti skaityti.

Šiame straipsnyje apžvelgsime visą svetainės kūrimo procesą pažingsniui nuo pat pradžios.

1. Sugalvokite svetainės temą. Jeigu jau žinote, apie ką bus Jūsų svetainė, tai galite praleisti šį žingsnį. Tada peržiūrėkite kitas svetaines ir pasisemkite idėjų, koks turėtų būti Jūsų tinklapio išdėstymas. Jei neturite temos, pagalvokite ir užsirašykite visas idėjas ant popieriaus, nesvarbu, net jei kai kurios iš jų, atrodys juokingos ar netikusios. Internete, netgi pačios keisčiausios idėjos gali pavirsti pinigais. Jei pritrūkote minčių, jų galite pasisemti internete, pasinaudodami paieška.

2. Identifikuokite būsimos svetainės lankytojus, tai yra kam ji skirta. Kokie žmonės ieškos svetainėje informacijos? Pavyzdžiui, Google paslaugomis naudojasi įvairiausių tipų ir kategorijų žmonės, o animal.lt svetainę lanko naminių gyvūnėlių mylėtojai- specifinė auditorija. Prie anksčiau užrašytų idėjų pasižymėkite potencialią auditoriją- kas jie tokie? Ką jie veikia? Kokio amžiaus? Kokie pomėgiai? Ir kt. Visa ši informacija padės Jums sukurti į lankytojus geriau orientuotą svetainę. Pasinaudokite Google Adwors įrankiu ir pasitikrinkite, kokie Jūsų pasirinktos temos raktažodžiai yra labiausiai ieškomi paieškos sistemose. Tokiu būdu nustatysite poreikį, kuris parodys, ko žmonės ieško, tad Jūs galėsite geriau orientuotis kurdami ar teikdami informacija, kurios ieško tikslinė auditorija.

3. Nustatykite svetainės kūrimo biudžetą.Kiek laiko ir pinigų skirsite svetainės kūrimui? Svetainę galima sukurti visiškai nemokamai, tačiau jeigu norite, svetainės pagalba užsidirbti, reikės investuoti laiko ir pinigų. Bet jei nesiruošiate  uždirbinėti, nes Jus domina tik saviraiška, pasirinkite nemokamą domeną bei hostingą, ir ramiai kurkite turinį. Taigi, biudžetas priklauso, nuo to kokią svetainę kursite:

  • Informacijos pobūdžio svetainėms reikės mažiau investicijų, bet susidursite su didesne konkurencija, kadangi tokią svetainę gali sukurti kiekvienas. Turėdami  informacinį tinklapį, pinigus uždirbsite iš jame patalpintos reklamos.
  • E-komercijos svetainėms, kuriomis bus vykdoma internetinė prekyba, reikės skirti gerokai daugiau investicijų ir darbo.
  • Galite pardavinėti kitų žmonių produktus (pasinaudoti affiliate programomis), patys į prekes neidįdami nei cento, ir nereikės sukti galvos dėl pristatymo.

4. Peržiūrėkite savo sudarytą sąrašą ir susiaurinkite jį. Atlikote paruošiamuosius darbus, tad atsirinkite, kurios idėjos Jums artimiausios ir galėtų būti pelningiausios. Jūs praleisite daug laiko, kurdami svetainės turinį, todėl svarbu, kad pasirinktumėte temą, kuria labai domitės.

5. Sugalvokite svetainės struktūrą. Nusipieškite ant popieriaus, kaip turėtų atrodyti svetainė, pasižymėkite visas dalis, meniu punktus, temas ir kt.

6. Užregistruokite arba nusipirkite domeną. Pasirinkite trumpą ir lengvai įsimenamą domeną bei pasirinkite hostingą, kuriame talpinsite savo svetainę.

7. Kurkite svetainę. Yra keli galimi svetainės kūrimo būdai:

  • Susirasti, įsigyti ir pasinaudoti svetainės kūrimo programomis, tokiomis kaip Dreamweaver, Homesite, FrontPage. Jei nepasitikite savo, kaip dizainerio gabumais ir galimybėmis, internete galite susirasti nemokamų HTML ir CSS tinklapio šablonų ir panaudoti juos savo svetainei kurti.
  • Panaudoti nemokamomis svetainių kūrimo programomis, kurias siūlo hostingo kompanijos.
  • Svetainės kūrimui panaudoti nemokamas TVS ( turinio valdymo sistemas) Joomla arba Mambo.
  • Pasamdyti profesionalų web dizainerį, kad sukurtų svetainės dizainą.

8. Panaudokite raktažodžius, pagal kuriuos tikslinė auditorija atliks paiešką paieškos sistemose.

9. Įkelkite sukurtą svetainę į hostingo serverį. Failų perkėlimui galite naudoti nemokamą FTP programą File Zilla.

10. Pratestuokite svetainę. Kai baigėte kurti svetainę, atlikite praktiško naudojimo testą. Paprašykite kelių draugų arba šeimos narių, kad Jums padėtų. Skirkite užduotį surasti tam tikrą informaciją Jūsų svetainėje ir žiūrėkite, kaip jie ieškos jos, tačiau nepadėkite jiems. Tikrai pastebėsite vietas, kurias reikia  pagerinti ar patikslinti.

11. Skelbkitės. Užregistruokite savo svetainę daugelyje paieškos sistemų, papasakokite apie ją draugams, užsiregistruokite svetainėse, kurios talpina nuorodas, pasiūlykite kitoms svetainėms, pasikeisti nuorodomis, dalyvaukite forumuose ir rašykite bei komentuokite bloguose, paraše nurodydami savo svetainės adresą.

12. Pateikite kokybišką turinį ir paslaugas. Priimkite ir reaguokite į konstruktyvią kritiką- draugai, šeimos nariai gali turėti puikių idėjų, kurios padėtų pagerinti svetainės kokybę. Reguliariai  atnaujinkite svetainės turinį. Analizuokite auditoriją- jų poreikius, nusivylimus, ieškokite kelių, kaip jiems padėti rasti, tai ko jie ieško.