Joomla 3.1 Template by iPage Coupon

Kaip užregistruoti domeną

Sveikinu! Tu jau apsisprendei kurti svetainę, turi idėją ir planą, kaip ji turėtų atrodyti. Atėjo laikas žengti kitą svarbų žingsnį. Tačiau neverta skubėti, pirmiausia rekomenduoju perskaityti šį straipsnį, kuriame rasi vertingų patarimų, kaip išsirinkti gerą domeną.

Pastaba: Jei jau viską žinai apie domenus, spausk čia užregistruoti naują domeną. Jei nori sužinoti daugiau, tada skaityk toliau ir sužinosi, kodėl domeno pasirinkimas yra labai svarbus.

Domenas tai  būsimos svetainės adresas, kuris gali turėti tokias galūnes (plėtinius)  .lt .com, .net, .org, .info, .us, .biz, .tv ir kt.

Kaip pasirinkti geriausią domeną.

Jei tau yra svarbu, kad svetainė būtų randama pagrindiniuose paieškos sistemose (Google, Yahoo, ir kt.), tada rekomenduočiau registruoti domeną, kuris būtų sudarytas iš pagrindinių raktažodžių, o ne svetainės pavadinimo žodžių, jeigu jie nesutampa. Apie tai verta pagalvoti, nes dauguma žmonių naršydami internete, ieško informacijos pagal įvairias kategorijas, o ne pagal pavadinimą.

Aišku pavadinimas taip pat yra svarbus paieškai, ir idealiausias variantas būtų, jei pavadinimą sudarytų pagrindiniai raktažodžiai, bet jei taip nėra, svarbiau, domeno registracijai panaudoti paieškos sistemoms „draugiškus“ raktažodžius. Taip bus lengviau pritraukti  bendrą didesnį lankytojų srautą.

Bet visur yra išimčių...

Jei ruošiesi kurti svetainę savo verslui, kuris nėra internetinis, tokiu atveju internetinių lankytojų srautas nėra svarbiausia verslo dalis, kadangi klientai priklausomi nuo vietovės, ir tokiu atveju svarbiau būtų vystyti kompanijos brendą specifinėje vietovėje.

Taigi, tokiu atveju daugiau prasmės turės domeno registravimas, kaip įmonės vardo, nei draugiškų paieškos sistemoms raktažodžių.

Pavyzdžiui, jei turi verslą Kaune ir nesiruoši plėstis į kitus miestus, tai klientai iš Klaipėdos tau yra neįdomūs, nes neapsimokės jų aptarnauti.

Pastaba: Nepamiršk, kaddomenas nėra vienintelis faktorius, lemiantis svetainės matomumą paieškos sistemose. Svetainės turinys, svetainės populiarumas, nuorodos iš kitų svetainių taip pat labai svarbus faktoriai ( apie juos papasakosiu kituose straipsniuose).

Keli patarimai kaip pasirinkti geriausią domeną:

  1. Nesirink tokio domeno, kuris yra labai ilgas ir turi daug skiemenų. Registruojant domeną galima panaudoti 63 simbolius, bet tai nereiškia, kad visus juos reikia panaudoti. Pasistenk pasirinkti tokį vardą, kurį būtų lengva atsiminti- aišku tokį rasti bus sunku, bet lietuviškų žodžių tikrai dar daug yra nepanaudotų su visais galimais domenų plėtiniais.
  2. Naudok brūkšnelius, jei domenas yra ilgesni nei 3 žodžiai ( išskyrus tuos atvejus, kai naudojami 3 trumpi žodeliai). Domenui kovosmenai.com nereikia brūkšnelio, nes jį pakankamai lengva perskaityti. Tačiau domenas kovos-menai-vaikams.lt žiūrisi geriau, nei kovosmenaivaikams.lt, nors panaudotų žodžių nėra daug.
  3. Naudinga apsaugok savo domeną registruojant ir kitus galimus plėtinius (.com, .net ir t.t.). Tai apsaugo nuo to, kad kiti žmonės nukopijuos tą patį vardą, ir nutrauks dalį lankytojų srauto. Visus kitus domenus bus galima nukreipti į pagrindinį tinklapį. Pvz. aboutchildren.eu yra pagrindinis tinklapis, o aboutchildren.net yra nukreiptas į pagrindinį.

Kaip ir kur registruoti domeną

Registruojant domeną svarbu pasirinkti patikimą registravimo partnerį. Internete galima rasti begalę tinklapių kurie siūlo domenų registravimo paslaugas. Lietuvoje domenų registravimo kainos yra konkurencingos, palyginus su pasauliniais tinklapiais, todėl rekomenduoju iv.lt bei ovh.lt. Puiki aptarnavimo kokybė bei geros kainos padėjo jiems rinkos lyderiais. Pabrėšiu, kad kuriant svetainę ypatingai svarbu pasirinkti patikimus partnerius tiek registruojant domeną, tiek renkantis hostingą- tai palengvins problemų sprendimą bei sulauksite greitos pagalbos, iškilus įvairiems klausimams.

Jei reikia pagalbos, tu ją rasi čia....

Jei reikia pagalbos ar patarimo, tai visada gausi čia.

Daugelis šios svetainės lankytojų yra nauji ir neturintys internetinės svetainės kūrimo bei internetinio darbo patirties. Jie baiminasi, kad investuos savo pinigus į tai kas nauja ir nežinoma, ir jeigu užstrigs kurioje nors vietoje, niekas jiems nepadės. To tikrai nebus. Jei Tau kils klausimų dėl domenų visada gali keiptis email‘u, arba iv.lt ir hostex.lt.