Joomla 3.1 Template by iPage Coupon

Domenų parkavimas ir pardavimas

 Domenai yra vienas populiariausių ir netgi pelningiausių internetinio uždarbio būdų. Daugelis vakarų pasaulio žmonių disponuodami domenais ne tik užsidirba pragyvenimui, tačiau ir susikrauna nemažus turtus. Šiame straipsnyje papasakosiu kokiais būdais galima uždirbti iš domenų, kaip pasirinkti teisingą strategiją, kaip pasiekti pelningų rezultatų.

Kas yra domenas?

 Domenas- tai internetinės svetainės adresas (pvz. www.jūsųsvetainė.lt). Kiekvienas domenas yra unikalus ir vienintelis pasaulyje, juos galima užregistruoti tam skirtose svetainėse, už atitinkamą mokestį, arba nusipirkti domenų turguose ar aukcionuose.

 Kai domenas yra užregistruojamas,  jį užregistravęs žmogus įgyja nuosavybės teisę, tam tikram sutarties laikotarpiui, paprastai tai būna 1 metai. Norint išlaikyti domeną, jį reikia prasitęsti, sumokant registracijos sumą naujam laikotarpiui. Jeigu Jūs pamiršite sumokėti naują mokestį arba nuspręsite, kad domenas Jums nebereikalingas, jį įsigyti galės kitas asmuo.

Uždarbio būdai.

  1. Domenų pardavimas;
  2. Domenų parkavimas;
  3. Domenų atstatymas ir pardavimas.

1. Domenų pardavimas. Norint parduoti domeną, pirmiausi reikia jį įsigyti. Domeną galima nusipirkti keliais būdais:

  • Užregistruoti naują domeną. Naujai užregistruotą domeną parduoti pelningai yra sunku, kadangi jis neturi pritraukęs lankytojų srauto ir yra nežinomas. Tačiau visgi šiuo atveju uždirbti yra įmanoma. Domenų pardavimo pasaulyje yra taikoma tokia praktika- žmogus, registruojantis domeną su tikslu jį parduoti, turi skirti nemažai laiko, neužimtų domenų paieškai ir analizei. Ieškoma informacija apie naujai įkurtas įmones, naujai kuriamus projektus ir užregistruojamas domenas turintis tos įmonės ar projekto pavadinimą, tada domeno savininkas susisiekia su kompanijos atstovais ir pasiūlo nusipirkti domeną. Pvz. sužinote, kad atsirado kokia nors nesenai įkurta įmonė  UAB  "Sofa",  gaminanti  baldus, tačiau neužregistravo domeno, o Jūs aplenkėte juos ir jau turite sofa.lt. Galite susisiekti ir pasiūlyti jiems nupirkti domeną iš Jūsų arba Jūs palaukiate kol  UAB "Sofa" nusprendžia sukurti internetinį įmonės tinklapį ir sužino, kad domenas yra užimtas. Tokiu atveju tikėtina, kad jie susisieks su Jumis ir pasiūlys nupirkt iš Jūsų domeną.  Save gerbianti kompanija pasistengs įsigyti  visus pagrindinius adresus - .com, .eu, .lt galūnėmis vien todėl, kad  tokia kompanija formuoja solidų ir patikimą įvaizdį.
  • Užregistruojate domeną tikėdamiesi, kad kažkada kam nors jo prireiks. Tai galėtų būti įvairūs bendriniai žodžiai, arba gražiai skambantis simbolių derinys.  Visada brangiausiai parduodama galutiniam vartotojui, kuris ruošiasi domeną naudoti pagal paskirtį.
  • Galite nusipirkti domeną pigiau ir parduoti brangiau domenų aukcionuose arba turguose. Aišku tai gali užtrukti, todėl prieš darydami investiciją turite pasiskaičiuoti, kiek galite investuoti, kada ji atsipirks, ir kiek galite uždirbti.

2. Domenų parkavimas. Štai kaip domenų parkavimas yra apibūdintas Sedo- "Domenų parkavimas yra paprastas būdas uždirbti pinigų panaudojant Jūsų domeno naturalų lankytojų srautą. Jeigu Jūs užregistravote domeną, tačiau jis nebuvo naudojamas, domenų parkavimas yra puikus būdas įdarbinti Jūsų domeną, kad gautumėte pajamų. Jūs galite uždirbti, nepajudindami piršto. Domenas bus panaudojamas rodyti, su juo susijusius reklaminius skelbimus- kiekvieną kartą, kai klientas paspaudžia skelbimo nuorodą, Jūs uždirbate pinigus."  Priparkuoto domeno pavyzdį galite pamatyti ČIA.

 Taigi, galite parkuoti domenus, kurie esamuoju momentu yra nenaudojami. Norint pasiekti pelningų rezultatų reikėtų parkuoti  domenus,  turinčius natūralų arba užsilikusį, nuo senų projektų, lankomumą.  Neverta parkuoti ką tik užregistruotų, naujų, neturinčių lankomumo domenų, arba pradėti trumpalaikius projektus, tikintis, kad vėliau galėsite parkuoti domeną,- tai nebus pelninga.  Jei perkate domeną su intensija parkuoti, pirkite, domeną jau turintį lankomumą. Natūralų lankomumą taip pat turi ir domenai, kurių raktažodžiai(-is) yra gerai visiems žinomas pavadinimas ar bendrinis žodis, žmonės net nežinodami ar svetainė egzistuoja, tikisi ją rasti ir veda tokį adresą. Pvz. Ieškote išsinuomoti arba pirkti butą, ir įvedate adresą butas.lt.

 Kitas sėkmingas parkavimo būdas yra, domenas galintis turėti “Type-in” lankomumą. Tai, kai žmogus  tinklapio adresą įveda tiesiai į adreso laukelį. Tokį lankomumą dažniausiai turi domenai, kitų domenų klaidos. Pvz.: domenas google.lt, žmonės rašydami adresą praleidžia raidę ‘o’ , pakliūna į svetainę gogle.lt.  Paprastai, tokie domenai yra labai pelningi.

 Gerai panaršę internete, rasite nemažai tinklapių siūlančių parkuoti domeną, tačiau aš rekomenduočiau pasirinkti, dideles, ilgametes domenų parkavimo verslo tradicijas turinčias rinkos lyderes Sedo arba NameDrive.Geriau pasirinkti žinomą ir patikimą partnerį- taip išvengsite grėsmės būti apgautiems.