Joomla 3.1 Template by iPage Coupon

Žodynas

A

Afiliatas-internetinėje rinkodaroje afiliatas yra asmuo arba įmonė, kuri siunčia savo svetainės lankytojus į kitas svetaines ir gauna už tai komisinius.

Authority site- Kokybiško, svarbaus, populiaraus puslapio apibūdinimas. Tokiam puslapiui būdingas didelis, gerai pozicionuotas lankomumas.(http://mindaugas.info/terminologija.htm)

ALT tags, alternate picture text- Trumpas tekstinis apibūdinimas, kuriuo aprašomas paveiksliuko turinys. Šis užrašas matomas užvedus pelyte ant paveikslėlio, arba rodomas vietoje paveikslėlio, jei jų rodymas atjungtas.

Ad - (angl.advertisement - skelbimas) skelbimas, reklama.

Account’as - (angl. account - sąskaita) tai sukurta sąskaita, asmens profilis, sukuriamas registruojantis kuriame nors internetiniame tinklapyje.

B

Banner’iai- tai reklaminiai skydeliai, talpinami internetiniuose tinklapiuose.

Blog Post – tinklaraščio įrašas.

Blogroll -Nuorodų į blogus rinkinys.

Backlink-  Atgalinė nuoroda iš vienos svetainės į kitą.

C

Click Through- paspaudimas ant nuorodos, paprastai ant reklaminio pranešimo, kai aplankomas reklamos užsakovo puslapis.

Click Through Rate (CTR)- Paspaudimų efektyvumas. Tai santykis, tarp reklamos parodymų ir paspaudimų. Tarkime, jei reklamos parodymų buvo 100, o paspaudimų tik trys, tai CTR=3

Cloaking- Vienokio puslapio turinio rodymas žmonėms, kitokio - paieškos sistemų robotams. Daugumos turinys, tekstas.

Counter- Skaitliukas. Mažytė aplikacija, kuri skaičiuoja puslapio unikalius lankytojus ir puslapių parodymus.

D

Description Meta Tag- HTML meta tag'as, trumpai apibūdinantis HTML puslapio turinį.

Directory – tinklapių katalogas.

Duplicate Content- Skirtingi interneto puslapiai su vienodu arba beveik vienodu turiniu.

Domenas( domain) –Internetinio tinklapio vardas ir adresas ( pvz.www.domenas.lt).

F

F.A.Q – ( D.Ū.K) Dažniausiai užduodami klausimai.

Feed – RSS arba Atom srautus apibendrinantis terminas.

G

Googlebot- Google roboto pavadinimas.

I

IP adresas- Unikalus kompiuterio adresas internete. IP adresai būna statiniai arba dinaminiai. Dinaminis IP kiekvieno prisijungimo metu yra kitoks, o jei kompiuteris turi statinį IP adresą, tai kiekvieno prisijungimo metu jis yra toks pat.

H

Hidden text, hidden links- tekstas, kurio nemato žmogus, o mato robotas. pvz. baltas tekstas ant balto fono arba tekstas, kuris parašytas labai mažu šriftu.

Hits- vienas iš lankomumo statistikos terminų, nusakantis, kiek resursų buvo pareikalauta iš serverio, puslapių krovimosi metu. Pvz., vienas puslapis, kuriame yra 10 paveiksliukų, bus skaičiuojamas kaip 11 hits (1 puslapis + 10 paveiksliukų)

Hostingas – Internetinės svetainės talpinimas arba talpinimo paslaugas teikianti įmonė.

K

Keyword– raktažodis.

Keywords Meta Tag- HTML meta tag'as, kur apibendrintai išvardinta, kokie žodžiai sutinkami puslapio tekste.

L

Link- nuoroda.

Link Farm- "Nuorodų ferma". Svetainė arba puslapis, sukurta tik paieškų sistemoms ir sudaryta daugiausiai tik iš tarpusavyje nesusijusių nuorodų.

Link Popularity- Į puslapį įeinančių nuorodų skaičius ir kokybė.

Link Anchor Text, Anchor text- matoma nuorodos dalis, ant kurios spustelėjus pelyte atidaroma nuoroda.

M

Meta Search Engine- paieškos sistema, kuri apibendrintą rezultatą suformuoja iš kitų paieškos sistemų rezultatų.

Mirror Sites- identiškos svetainės, kurios pasiekiamos skirtingais domenų vardais (arba IP adresais). Paprastai naudojamos paskirstyti didelį apkrovimą.

Micro Bloging– tarsi mažas blogas kuriame įrašai negali viršyti 140 ženklų. Realizuojamas su Twitter tipo servisais.

O

Outbound Link- Nuorodos, kurios iš Jūsų svetainės veda į kitas svetaines.

Offers (angl. - pasiūlymas)- tai pasiūlymai, už kuriuos mokami pinigai. Pvz., siūlo peržiūrėti reklamuojamą tinklapį, parašyti straipsnį į blogą ir kt.

P

Payment Proof – apmokėjimo įrodymas.Payout/Cashout – sukauptų pinigų išmoka.

Premium Account – Aukštesnės kategorijos vartotojo sąskaita, turinti daugiau privalumų, nei paprasta sąskaita. Paprastai tokia sąskaita įgyjama už tam tikrą pinigų sumą.

Profilis – Vartotojo sąskaitos duomenys- vardas,  prisijungimo vardas, slaptažodis, adresas ir t.t.

PageRank (PR) Svetainės puslapio įvertinimo matavimo vienetas. Būna viešas arba slaptas. Viešas- tai skaičius iš intervalo 0-10, nusakantis puslapio svarbumą. Slaptasis PR naudojamas nusakyti puslapio reitingą paieškos rezultatuose.

Page views, pageloads- parodo, kiek kartų buvo peržiūrėtas puslapis ar svetainė.

Paid Inclusion- Mokamas talpinimas kataloge. Kai kurie katalogai įtraukia Jūsų svetainę į savo indeksą tik už tam tikrą mokestį. Kai kurie iš jų neįtraukia svetainės į indeksą net po apmokėjimo, jei ji netenkina keliamų reikalavimų.

Pay-Per-Click (PPC)- paieškos sistema arba katalogas, kurie patalpina Jūsų svetainę savo indekse ir ima mokestį iš Jūsų už kiekvieną lankytojo paspaudimą ant Jūsų svetainės nuorodos. Rezultatai išrikiuojami pagal mažėjančią kainą.

Page Rank (PR) – Google kompanijos sukurtas ir palaikomas tinklalapių reitingas.

R

Reciprocal link- Apsikeitimas nuorodomis. Jūs talpinate nuorodą į kitą svetainę, kurioje yra (arba bus) nuoroda į Jūsų svetainę.

Redirect-  nukreipimas.

Referrer or Referring URL -refereris, šaltinis. Tai svetainė, iš kurios į Jūsų puslapį atėjo lankytojas.

Relevancy- atitikmuo, atitikimas. Paprastai tai yra kokybės rodiklis, nusakantis, kiek puslapis atitinka tam tikrą tematiką.

Robot (spider, webcrawler, crawler, web-bot, bot) Programa, kurią naudoja paieškos sistemos naršyti tinklą, rasti svetaines, reitinguoti, indeksuoti svetaines.

Robots.txt- Failas, kuriame aprašyta, kuriuos Jūsų svetainės katalogus arba failus draudžiama peržiūrėti arba indeksuoti paieškos sistemų robotams. Failas talpinamas į pagrindinį svetainės katalogą.

Referalas(angliškai referal - perdavimas, persiuntimas)- tai žmogus, kuris užsiregistruoja kokioje nors kompanijoje pagal Jūsų nuorodą, t.y. per tavo referalinę nuorodą, kurią gali rasti savo Accounte.

Referral Link(angliškai - referalinė nuoroda)- tai nuoroda, pagal kuria užsiregistravęs draugas taps Jūsų referalu sponsoriuje ir taip padės Jums uždirbti daugiau.

RSS – Sutrumpinimas Realy Simple Sindication – naujienų srautas pateikiantis tik įrašų turinį, pasiekiamas per specialias programas.

S

Sandbox- smėlio dėžė naujiems puslapiams. Tai Google fenomenas, kuris apibūdina faktą, kad naujai sukurti puslapiai tam tikrą laiką negali įgyti aukšto PR konkurencingose srityse.

Search engine- paieškos sistema, galutiniams vartotojams suteikianti galimybę ieškoti svetainių savo indekse arba kataloge.

Search engine friendly- paieškos sistemoms optimizuota svetainė, be sutrikimų naršoma interneto robotų, paruošta geram reitingavimui, su aiškia struktūra, atitinkanti paieškos sistemų keliamus reikalavimus.

SEO (Search Engine Optimisation)- optimizavimas Paieškos Sistemoms arba žmogus, kuris tuo užsiima, angliškas trumpinys Search Engine Optimization. Veiksmų/būdų visuma, siekiant atsirasti geresnėse paieškos variklių rezultatų pozicijose pagal konkretų raktažodį.

SEM (Search Engine Marketing)- Apibendrina SEO ir kitus marketingo metodus, pvz., PPC.

SERPS (Search Engine Results Pages)- tai rezultatas, kuris gaunamas atlikus paiešką paieškos sistemoje.

Stop word- mažas, labai paplitęs žodis (pvz., "the, a, as" ir t.t.), kuris ignoruojamas paieškos sistemų indeksuojant puslapius ir apdorojant paieškos užklausas.

Surf(angliškai surf - naršyti)- tai reiškia naršyti po svetaines, reklamas.

Subdomenas – trečiojo lygio internetinis vardas, einantis prieš pagrindinį domeną (struktūra: www.subdomain.domain.com.)

SERP – trumpinys reiškiantis Search Engine Results Page. Tai išrikiuoti paieškos rezultatai, pradedant tais, kurie geriausiai atitinka užklausą.

Scam(angliškai- suktybė, afera)- taip vadinami sukčiai ir apgavikai- gali būti tinklapiai, reklamuojamos paslaugos ir prekės, siūloma veikla.

T

Twitter – trumpųjų žinučių servisas, kitaip dar vadinamas „micro bloging“.

Technorati rank – reitingas, rodantis kaip dažnai pagrindinė tinklapio nuoroda minima kituose tinklapiuose.

Theme - dar kitaip skin, tai failų rinkinys, kuris yra atsakingas už tinklapio išvaizdą.

Tags(liet.žymos)- tai dažniausiai sinonimai ir susijusios frazės, raktažodžiai apibūdinantys įrašo turinį.

Tag cloud - liet. Žymų debesis. Tai plotelis kuriame atvaizduojamos visos Žymos, kurių dydis nurodo tai, kaip dažnai jos vartojamos.

Trackback - tai būdas pranešti tinklaraščio autoriu ir lankytojams, kad jūs paminėjote  jį (įdėjote nuorodą) savo įraše ir palikti nuorodą į savo rašinį.

Traffic- tai lankytojų srautas, kuris aplanko svetainę ar vieną puslapį.

T.O.S - (angliškas sutrumpinimas- Terms Of Servive) Tai yra sponsoriaus taisyklės, kurias jis nustato savo vartotojams. Jose yra visa info apie sponsorių, t.y per kike laiko išmokama, kokia min išmoka ir t,t.

W

Widgets - Priedai, papildomas galimybes suteikiantys niekučiai šoninėje tinklaraščio juostoje atvaizduoti dienos fotografiją, naujienų srautą ar paskutinius pranešimus/komentarus.